przesyłki międzynarodowe

Zakupy zagraniczne i wysyłka za granicę już nie takie straszne

Jeszcze do niedawna Polacy byli dość sceptycznie nastawieni do robienia zakupów z zagranicy oraz wysyłania paczek międzynarodowych. W internetowych zakupach częściej wybierali produkty, których wysyłka następowała bezpośrednio z Polski z obawy o wydłużający się czas otrzymania paczki lub utratę przesyłki międzynarodowej. Takie same obawy występowały w przypadku przesyłek międzynarodowych wysyłanych z Polski. Od tego czasu rynek usług wysyłkowych na świecie zmienił się jednak dosyć znacznie i w tym momencie jest darzony dużo większym zaufaniem niż miało to miejsce nawet kilka lat temu. Polacy coraz chętniej wysyłają przesyłki międzynarodowe nie bojąc się już, że ich paczka się gdzieś zagubi. Coraz większą popularnością cieszą się również zakupy na międzynarodowych serwisach aukcji internetowych typu eBay. Dodatkowo zwiększa się ilość sklepów umożliwiających swoim klientom wysłanie produktu do Polski, co niegdyś było rzadkością. W artykule tym zostaną przedstawione największe obawy Polaków dotyczące wysyłania paczek zagranicznych i kupowania z zagranicy oraz wytłumaczenie dlaczego te obawy są już nieaktualne.

Wysyłanie przesyłek zagranicznych – fakty i mity

Osoby, które rzadko lub wcale nie wysyłają przesyłek międzynarodowych często obawiają się, że koszty takiej wysyłki będą wysokie. Jest to dość popularny mit, który w żaden sposób nie sprawdza się w rzeczywistości. Przesyłki międzynarodowe owszem są droższe od paczek krajowych, wiąże się to bowiem m.in. z większą odległością, którą taka paczka musi przebyć oraz zależy od rodzaju transportu jaki wybierzemy. Warto jednak pamiętać, że rynek firm kurierskich oferujących wysyłkę przesyłek zagranicznych jest tak duży, że na pewno znajdziemy ofertę, która nas zainteresuje. Pomocne w odnalezieniu odpowiadającej nam propozycji są wszelkiego rodzaju porównywarki internetowe dzięki którym łatwo odnajdziemy najtańszą przesyłkę międzynarodową. Dodatkowo duża ilość konkurencyjnych firm sprawia również, że coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju promocje, co jest niezwykle korzystne dla osób, które często wysyłają swoje paczki za granicę.

Kolejnym problemem osób wysyłających przesyłki zagraniczne jest strach przed zagubieniem ich, często dosyć cennej, przesyłki. Tutaj pomocne może być odpowiednie ubezpieczenie paczki międzynarodowej. Taka usługa jest dodatkowo płatna, ale dzięki niej możemy być spokojniejsi o naszą przesyłkę. Warto również, przed ostatecznym wyborem firmy, która ma wysłać naszą paczkę, sprawdzić jej opinie w internecie. Dzięki temu możemy wybrać przedsiębiorstwo cieszące się największym zaufaniem, czyli takie, które skutecznie dostarcza przesyłki do adresatów lub korzystnie dla klienta rozwiązuje wszelkiego rodzaju problemy.

Ostatni problem, który spędza sen z powiek osób wysyłających za granicę jest wydłużony czas dostarczenia paczki zagranicznej. Tutaj wszystko zależy od rodzaju pakunku (czy jest to list, paczka niewielkich czy większych rozmiarów itp.), transportu jaki dla niego wybraliśmy (firma kurierska dysponująca np. tylko samochodem czy poczta lotnicza) oraz stopnia ważności jaki nadajemy przesyłce międzynarodowej (czy jest ona polecona, priorytetowa czy „zwykła”). Jeśli wysyłamy na dużą odległość (np. na inny kontynent) najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie wybór poczty lub kuriera wysyłającego swoje zlecenia przy pomocy samolotu. Jeśli będzie to wysyłka do sąsiedniego kraju wystarczy, że wybierzemy opcję priorytetową u kuriera dysponującego tylko samochodem. Należy pamiętać, aby wybór kuriera/poczty był dostosowany do naszej przesyłki. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę fakt, że taka wysyłka na pewno będzie trwać nieco dłużej niż ta sama wysyłka w obrębie naszego kraju (chociaż niekoniecznie) i nie wysyłać przesyłek międzynarodowych na ostatnią chwilę.

przesyłki zagraniczne

Kupowanie produktów z zagranicy

Również internetowe zakupy z zagranicy nie są już tak trudne jak było to jeszcze niedawno. Przy zakupach zagranicznych najczęstszym problemem był brak możliwości wysłania wysyłki do Polski lub niemożność płacenia za zamówienie w naszej walucie. W tym momencie nie jest to już aż tak dużym problemem. Coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie wysyłanie paczek do Polski oraz płacenie w polskiej walucie. Dodatkowo niektóre banki idąc z duchem czasu udostępniają coraz taniej płacenie za zamówienia w różnych, obcych walutach. Dzięki temu Polacy mają coraz większy dostęp do rynku zagranicznych produktów, które często są tańsze niż te same oferowane w Polsce lub niedostępne w naszym kraju.

Podsumowując, przesyłki międzynarodowe wysyłane z Polski oraz te, które są do naszego kraju dostarczane cieszą się coraz większą popularnością wśród naszego społeczeństwa oraz nie wywołują już tylu obaw co wcześniej co odzwierciedla m.in. rozszerzająca się oferta sklepów zagranicznych i ojczystych banków (tańsze przewalutowania). Polacy coraz chętniej wysyłają paczki zagraniczne, wyszukują najbardziej korzystne oferty, korzystają z promocji. To samo dotyczy zamawiania produktów z zagranicy. Teraz już każdy może samodzielnie zakupić sobie wymarzony produkt, którego nie dostanie w Polsce, za cenę pomniejszoną o marżę, którą doliczyłyby sobie sklepy sprowadzające ten sam towar za nas. Ludzie nie muszą się już bać tego, że ich przesyłka międzynarodowa nie zostanie dostarczona. Wystarczy, że będą pamiętać o kilku różnicach, które sprawiają, że paczki zagraniczne są inne niż krajowe a ich przesyłki międzynarodowe bezpiecznie dotrą do celu swojej podróży.

Szukasz najlepszej oferty kurierskiej? Zobacz: DHL zamówienie kuriera